Wyjątkowe realizacje klientów

System marketingowy

Branża
Marketing i promocja
Cel
Stworzenie systemu do kupowania i sprzedaży recenzji
Typ
B2B
www
Przejdź do strony

Portal internetowy umożliwiający pozyskanie wysokiej klasy opinii i recenzji, szczególnie ważnych we wczesnym etapie rozwoju każdego przedsiębiorcy.

Klient prowadzący swoją firmę marketingową w USA zgłosił się do nas z prośbą o realizację serwisu internetowego umożliwiającego pozyskiwanie pozytywnych opinii dla swoich nowych kontrahentów, rozpoczynających swoją działalność.

Z pewnością temat kupowania opinii w Polsce jest bardzo kontrowersyjny oraz na dzień pisania tego artykułu niezgodny z niektórymi przepisami prawa. Natomiast w Stanach Zjednoczonych sprawa ma się nieco odmiennie. Wiele firm marketingowych, aby wesprzeć we wczesnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa korzystające z ich usług zapewniają im pozytywne opinie uznając jednocześnie, że nie miały czasu na ich dotychczasowe pozyskanie. Pod kątem prawnym również większość stanów nie zakazuje tego typu praktyk.

 

Nasz klient oczekiwał stworzenia serwisu w pełni kompleksowo. Z jednej strony interesował go system kupowania opinii wysokiej jakości dostępny pod adresem BuyBusinessReviews.com. Z drugiej potrzebował systemu do ich dodawania (znajdujący się pod inną domeną, lecz również na tym samym serwerze), w którym rejestrują i logują się użytkownicy chcący zarabiać na ich sprzedawaniu.

O ile system do sprzedawania opinii jest stosunkowo prostym zadaniem (jego układ oraz sposób działania przypomina nieco klasyczny sklep internetowy), o tyle zrealizowanie systemu do ich dodawania i rozliczania jest dużo bardziej złożonym i czasochłonnym procesem.

Należy w nim rozwiązać takie kwestie jak sposób dodawania opinii, sposób rozliczania użytkowników z tego typu zadań (czy opinie mają zostać przeliczone na punkty, który serwis otrzyma ile punktów, za jakie opinie), sposób weryfikacji czy opinia została dodana, zabezpieczenie przed nadużyciami w przypadku nieuczciwych praktyk, w których osoba próbuje dodać negatywny komentarz itp.

Tak ze stosunkowo prostego zadania, powstał naprawdę duży projekt, który z przyjemnością wykonaliśmy dla naszego klienta.

 

Niniejsza realizacja z naszej strony nie skupiała się wyłącznie na części programistycznej, a również na pełnym doradztwie biznesowym, w jaki sposób rozwiązać kluczowe zadania i problemy realizowane przez portal.

Po dwóch miesiącach pracy realizacja została zakończona. Portal ze względu na to, że jego jedną z integralnych części jest system dodawania opinii w innych serwisach, jest wciąż przez nas aktywnie wspierany, aby w przypadku pojawienia się zmian, zostały one możliwie jak najszybciej wdrożone.

Czas realizacji podobnego projektu, wynosi od 1 miesiąca do 3 miesięcy. Tak duża rozbieżność czasowa wynika z faktu, jak cała realizacja będzie złożona. Wiele etapów można wykonać na wiele sposobów (jednocześnie ułatwiając pracę, obniżając koszty stałe, lub obniżając koszty początkowe uruchomienia serwisu).

Dla przykładu poruszymy jeden z aspektów niniejszej realizacji, mianowicie system weryfikacji czy komentarz został dodany przez danego użytkownika.

Proces mniej więcej wygląda w następujący sposób. Użytkownik zakupuje pakiet 150 opinii w częsci serwisu BuyBusinessReviews.com. Następnie formularz zamówienia trafia do jego drugiej części (ze względu na umowę poufności nie możemy przedstawiać jego szczegółów lecz możemy przyjąć że nazywa się xyz.com).

Część serwisu xyz.com powiadamia swoich użytkowników o złożonym zamówieniu. Użytkownicy logują się w portalu, widząc nowe zamówienie i dodają komentarz. Następnie proces weryfikacji dodanych 150 komentarzy może się odbyć przy wykorzystaniu narzędzi z zakresu scraping data, które automatycznie będą sprawdzały, czy dany user jest wyświetlony jako osoba, która dodała komentarz. Lub na przykład można przypisać taką funkcję do pewnego supervisora, który sprawdza, czy komentarze były dodane poprzez poszczególne osoby "ręcznie". Następnie na podstawie jego protokołu następuje rozliczenie poszczególnych użytkowników i wypłacenie im środków za wykonaną pracę.

Sama rozbieżność ceny mechanizmu z wykorzystaniem scraping data (uwzględniając szczególny fakt, że użytkownicy raczej kupują opinie na dużych serwisach, w których jest wiele zabezpieczeń przeciwko scrapowaniu) a supervisora może wynieść nawet 3000 tys. PLN.

Podsumowując koszt realizacji podobnego projektu może wahać się w przypadku najprostszej wersji od 5 tys. PLN do nawet 15 tys. PLN.

TGW helped us create an on-brand e-commerce website. They were very attentive to our needs. The team is creative, dynamic, and fun. We enjoyed meeting with them and discussing strategy.

James Grande

CEO

Więcej naszych realizacji

Image Description
Lokalne usługi stolarskie

Wyjątkowa strona promująca lokalne usługi stolarskie klienta w wojewó…

Image Description
Gra z wykorzystaniem kryptowalut

Gra z wykorzystaniem kryptowalut generująca w pełni losowe wartości o…

Image Description
Portal samochodowy

W pełni kompletny serwis generujący pasywny dochód z ogłoszeń sprzeda…