Wyjątkowe realizacje klientów

Porównywarka bankowa

Branża
Finanse i bankowość
Cel
Stworzenie w pełni automatycznej porównywarki produktów
Typ
B2B, B2C
www
Przejdź do strony

W pełni automatyczna porównywarka produktów bankowych i pozabankowych z ponad 70 różnych podmiotów.

Celem realizacji było stworzenie w pełni automatycznej porównywarki produktów bankowych i pozabankowych dla różnej gamy klientów (zarówno indywidualnych jak i firmowych) z przyjaznym interfejsem oraz prostymi do zrozumienia opcjami wyszukań bez stosowania żargonu bankowego.

 

Z pozoru łatwe zadanie wiązało się z realizacją wielu złożonych elementów. Od stworzenia bazy danych z ponad 200 różnymi kolumnami przeznaczonymi na parametry produktowe po zaawansowane zapytania, poprzez które użytkownik byłby w stanie filtrować produkty po wielu przyjaznych dla siebie parametrach, takich jak rzeczywista stopa procentowa, liczbie ocen, nazwie produktu, potencjalnym zysku

Jednym z wymogów określonych przez naszego Klienta był fakt, że serwis musiał posiadać produkty, z 4 różnych systemów brokerskich (łącznie ponad 400 produktów). To składało się na konieczność odfiltrowania tych, które się powtarzają i stworzenia jednej spójnej bazy z aktualnie dostępnymi wariantami, maksymalnie przyjaznej dla użytkowników.

Strona w odróżnieniu od innych portali tego typu posiada opracowaną przez nas autorską funkcję powiadomienia administratora o nieaktywnym linku. Wiele systemów partnerskich dostarcza linki (teoretycznie sprawne i aktywne), lecz po ich włączeniu z niedostępnym już produktem. Stworzyliśmy zatem interfejs, który przy użyciu jednego kliknięcia umożliwia zgłoszenie tego faktu, przeprosi użytkownika za zaistniałą sytuację oraz dostarczy niezbędnych wiadomości do administratora w trybie pilnym o tym, gdzie występuję nieaktywny link oraz czego dotyczy.

 

Kolejną przyjazną dla użytkownika cechą jest bardzo prosty sposób obliczania wysokości raty produktu, którą przyjdzie mu zapłacić za skorzystanie z kredytu lub wysokość zysku, jaki zarobi z produktów depozytowych i inwestycyjnych. Od strony technicznej wymagało to stworzenia funkcji aktywnie obliczających zdyskontowane stopy procentowe w szablonach HTML na podstawie danych podanych przez użytkownika oraz parametrów z bazy danych jak wysokość oprocentowania kredytu lub wysokość odsetek w przypadku produktów depozytowych.

Wszystko to miało być zamknięte w przyjaznym lekkim i prostym w obsłudze interfejsie dla użytkownika dostosowanym zarówno dla komputerów, tabletów, jak i urządzeń mobilnych.

 

Serwis został stworzony ze szczególnym uwzględnieniem SEO tak, aby jego wynik w wyszukiwarce Google był możliwie jak najlepszy. W każdej kategorii wyszukiwań zostały dodane teksty "przyjazne" dla robota Google, jak również strona została opracowana w taki sposób, aby używać lekkich grafiki (w odpowiednich formatach, zapewniających szybkie ładowanie portalu), z odpowiednimi opisami i indywidualnie stworzonymi treściami.

Sekcje informacyjne dostępne w każdej zakładce wpływają nie tylko pozytywnie na ranking strony internetowej w Google. Są również bardzo przydatnym elementem dla użytkownika, pełniąc funkcję informatora w często niełatwych do zrozumienia nomenklaturach produktów bankowych i pozabankowych. Ponadto podnoszą atrakcyjność wizualną całej strony.

Jako jeden z nielicznych portali tego typu oferuje możliwość spersonalizowanego dopasowania, na podstawie ściśle określonych kryteriów podanych przez użytkownika, w indywidualnie stworzonych formularzach z nowoczesnym Designem. Wpływa to bardzo dobrze na "user experience" oraz pomaga wyróżnić się serwisowi na tle konkurencji.

Tak w przeciągu 14 dni roboczych została stworzona w pełni funkcjonalna i użyteczna porównywarka produktów bankowych i pozabankowych, przyjazna dla użytkownika i oferująca wiele możliwości, które stworzą wartość dodaną dla jej odbiorców. W dłuższej perspektywie czasu przydatne i użyteczne funkcje zawsze przekładają się na wzrost dochodów z serwisu oraz podnoszą jego ogólną atrakcyjność.

Porównywarka została stworzona powyżej naszych oczekiwań. Bardzo sprawny kontakt, terminowość i profesjonalne podejście do tematu. Dziękuję!

Mateusz Nawrocki

Administrator

Więcej naszych realizacji

Image Description
Nie tylko mała Wikipedia

Aplikacja internetowa stworzona na potrzeby, wyłącznie jednego klient…

Image Description
System marketingowy

Portal internetowy umożliwiający pozyskanie wysokiej klasy opinii i r…

Image Description
System magazynowy

Aplikacja internetowa do zarządzania powierzchnią magazynową oraz jak…