W jaki sposób wybrać odpowiedniego wykonawcę dla naszego pierwszego portalu internetowego.

Image Description
Anna Gruszka 11 listopada 2019 09:45

Udostępnij:

Wybór wykonawcy dla naszej pierwszej strony internetowej wcale nie jest prostym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi takich jak cena, jakość wykonania poprzednich realizacji, kontakt z naszym przyszłym wykonawcą oraz tak zwana chemia pomiędzy "sprzedającym a kupującym".

Image Description

Od czego zacząć?

Jeżeli nie mamy żadnej firmy na oku do wykonania naszej strony internetowej dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisów takich jak oferia.pl oferteo.pl czy też zagranicznych odpowiedników jak freelancer.pl . Są to strony internetowe na których znajdziemy programistów oraz potencjalne firmy które są wstanie wykonać naszą stronę internetową.

Osobiście oczywiście polecamy również nasze usługi, dzięki wycenie wykonanej przez TGWebsite.com otrzymają Państwo rzetelną i rynkową oferte. Minimalizują również Państwo do zera ryzyko "nadziania się" na oszustów, których niestety mogę polować na osoby zaczynające swoją przygodę w branży internetowej.

Pamiętajcie o jednej rzeczy. Przy wykonywaniu portali internetowych przedpłata w wysokości 50% realizacji przed realizacją 50%, nie jest raczej dobrym rozwiązaniem, chyba że z góry zakładamy że ktoś po przelaniu takiej sumy zniknie z naszą gotówką. Stosuje się kamienie milowe lub etapowy sposób rozliczania, po ktorym wykonawca otrzymuje wynagrodzenie, za przedstawione efekty pracy.

Jaką firmę wybrać?

Jest wiele firm na rynku oferującą swoje usługi. Bardzo złudne może być kierowanie się wyglądem strony lub opiniami, poniżej przedstawiamy parę słów dlaczego oraz czym naprawdę się kierować.

Poznaj dokładnie wykonawce

Przed rozpoczęciem współpracy warto dokładnie sprawdzić wykonawcę, po klikać w każdym możliwym miejscu jego stronę sprawdzić, czy formularze kontaktowe działają prawidłowo, czy dobrze wyświetlają się mapy itp. Jeżeli firma lub wykonawca nie umie zadbać o prawidłowe wyświetlanie swojej strony internetowej, z dużym prawdopodobieństwem nie zadba również o naszą stronę internetową.

Dlaczego nie kierować się wyglądem strony internetowej wykonawcy

Wykonawca może korzystać z bardzo pięknych szablonów, na których wyłącznie wystarczy zamienić tekst, aby strona wyglądała bardzo dobrze. Tu przykłady bardzo fajnych szablonów:

http://preview.themeforest.net/item/kleo-pro-community-focused-multipurpose-buddypress-theme/full_screen_preview/6776630?_ga=2.14075775.914098647.1573490440-222217982.1561107519

https://demos.creative-tim.com/marketplace/now-ui-kit-pro/presentation.html

https://demo.bootstrapious.com/varkala/1-0/

o ile korzystanie z szablonów nie jest niczym złym, gdyż często wiele nawet profesjonalnych firm korzysta z gotowych komponentów (stworzonych przez siebie czy przez podwykonawców), o tyle należy się dokładnie przyjrzeć każdej stronie, tak jak już było to wspomniane powyżej sprawdzić, czy działają wszystkie linki, czy można na wszystko kliknąć i nie pojawiają się błędy i co ważne PRZEJRZEĆ DOKŁADNIE PORTFOLIO. Nie mam na myśli sprawdzenia, czy są jakieś zdjęcia w portfolio, lecz poproszenie o konkretne strony internetowe, które zostały wykonane lub referencji klientów.

Opinie

Warto również sprawdzić jakie firma ma opinie w różnych mediach zaróno Google, jak i innych portalach z opiniami.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Należy zwrócić szczególną uwagą na fakt, czy nasz potencjalny wykonawca strony internetowej ma prawdziwe portfolio, a nie wyłącznie powklejane zdjęcia z szablonów lub zwykłe szablony.

Istotne jest również przeczytanie dokładnie umowy, jak już wcześniej to było wspomniane, w przypadku średnich i dużych projektów nie stosuje się rozliczenia 50% przed i 50% po, gdyż jest to zwyczajnie niebezpieczne dla klienta. Najczęściej stosowana praktyka to płatność za dane efekty pracy. TG website jako specjaliści od tworzenia serwisów i portali internetowych, tego typu rozliczenie stosujemy praktycznie do każdej realizacji.

Masz pomysł na portal i szukasz odpowiedniej firmy do jego realizacji?.

Jeżeli jesteś właścicielem swojej strony internetowej, subskrybuj by być na bieżaco z nowymi artykułami tematycznymi.

Śledź nasz profil na Facebooku.

Udostępnij:

Komentarze

Opublikuj swój komentarz

Pozostań na bieżąco

Otrzymaj jako pierwszy wiadomość o nowych artykułach.