Masz już pomysł na swoją stronę internetową i zastanawiasz się czy sprawdzi się on w praktyce? Przeczytaj co możesz zrobić przed rozpoczęciem pierwszych inwestycji. A więc parę zdań o badaniu rynku.

Image Description
Maciej Sikora 11 listopada 2019 09:45

Udostępnij:

Jak sprawdzić czy nasz pomysł na portal internetowy wypali nie ponosząc wysokich nakładów finansowych. Co warto wiedzieć przed uruchomieniem swojej strony internetowej oraz inne ważne kwestie przed uruchomieniem naszej pierwszej realizacji.

Image Description

Budujesz stronę internetową? Oto jak możesz przetestować pomysł na biznes

W obecnej erze cyfrowej jest więcej pomysłów biznesowych lub produktów niż kiedykolwiek wcześniej.

To, ile z tych pomysłów zostanie skutecznie zrealizowanych, stanowi osobną kwestię. 

Co najgorsze, powstaje wiele pomysłów, na które poczynione są duże nakłądy finansowe a wtedy osoba zdaje sobie sprawę, że nikt nie chce kupować jego produktu. Co za strata czasu....

Dlaczego pomysły nie wypalają

Istnieje wiele powodów, dla których pomysły nie są realizowane.

Niektóre osoby z natury boją się porażki. Niektórzy ludzie są leniwi. I wiele osób po prostu nie wie, jak zastosować pomysły.

Rzeczywistość jest taka, że ​​nie jest łatwo przestawić pomysł od etapu koncepcyjnego, przez produkcję, aż po transakcję, zanim jeszcze dowiesz się, czy produkt odniesie sukces, po prostu pozostanie na powierzchni lub całkowicie zawodzi.

Nieznane jest dość zniechęcające dla większości ludzi, szczególnie jeśli musisz poświęcić czas i zasoby finansowe, aby po prostu „zobaczyć”, co może się zdarzyć .

Ale czy to musi być takie trudne?

W dzisiejszej erze cyfrowej istnieją sposoby na przetestowanie swoich pomysłów, zanim poważnie poświęcisz swój czas i kapitał swoim pomysłom.

Utwórz MVP

Świetnym sposobem na przetestowanie swojego pomysłu jest utworzenie tak zwanego MVP, najmniejszej wersji swojego produktu w naszym przypadku strony internetowej lub portalu zapewniającego najważniejsze funkcje działania.

Nie musi być on niezwykle ładny, czy wzbudzający zachwyt. To nie ten etap należy wykonać to najprościej i najtaniej jak to możliwe, a następnie "wypuścić do ludzi".

Dobrze na tym etapie jest podpiąć wiele narzędzi analitycznych i sprawdzić co ludzie klikają, gdzie klikają, kiedy opuszczają naszą, stronę świetnym sposobem jest również dodanie formularz, w których użytkownicy mogą ocenić jak działa nasza strona internetowa oraz powiedzieć nam co warto poprawić, zmienić lub dodać.

Śledź dokładnie swoje dane

Dodaj do witryny Google Analytics oraz inne narzędzia do śledzenia użytkowników, mierz wszystko, co się da. Pamiętaj, że wiedza to pieniądza.

Zareklamój swój pomysł

W pierwszych tygodniach działania portalu internetowego uzyskanie pierwszej pozycji w Google po znaczących dla nas słowach kluczowych jest praktycznie niemożliwe. Jest to z reguły długofalowy proces. Jeżeli chcemy przetestować nasz produkt, dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykupienie płatnej reklamy w Google lub w social mediach. Jeżeli masz pytania z tematyki marketingu lub promocji stron internetowych zapraszamy do kontaktu z nami, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie.

Koszty i realizacja

Często koszt MVP jest 50-70% niższy niż ostatecznej pełnej wersji portalu. Dlatego naprawdę możemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na tego typu teście przed uruchomieniem naszej docelowej strony internetowej. Należy pamiętać, że nie jest to koszt stracony. MVP jest rozbudowana o dodatkowe moduły i tak powstaje pełna wersja portalu.

Masz pomysł na portal i szukasz odpowiedniej firmy do jego realizacji?.

Jeżeli jesteś właścicielem swojej strony internetowej, subskrybuj by być na bieżaco z nowymi artykułami tematycznymi.

Śledź nasz profil na Facebooku.

Udostępnij:

Komentarze

Opublikuj swój komentarz

Pozostań na bieżąco

Otrzymaj jako pierwszy wiadomość o nowych artykułach.